Category: "Rezumate VIDEO EURO 2012"

Rezumat video Spania – Italia 4-0 FINALA EURO 2012

• July 2, 2012 12:21 pm
  • Comments Off on Rezumat video Spania – Italia 4-0 FINALA EURO 2012

Spania a castigat Campionatul European de Fotbal din 2012, disputat in Polonia si Ucraina dupa ce au invins in finala de pe stadionul Olimpic Kiev selectionata Italiei cu scorul de 4-0. Spaniolii reusesc astfel o tripla istorica EURO 2008, Campionatul Mondial 2010 si EURO 2012. Este singura formatie din lume care reuseste sa castige trei turnee finale consecutive.

Finala s-a decis in prima repriza cand spaniolii au reusit sa marcheze de doua ori in minutele 14 si 41 prin David Silva si Jordi Alba. Primul gol reusit de David Silva a venit dupa o actiune a lui Fabregas care a intrat in careu reusind sa il depaseasca pe Chiellini si a centrat pentru colegul sau din linia de atac care a marcat cu capul din 2 m. Al doilea gol a venit dupa o pasa geniala a lui Iniesta si cursa senzationala a lui Jordi Alba care a marcat ca un atacant veritabil primul lui gol in nationala Spaniei. Italienii au avut si ei cateva ocazii de gol insa Casillias a fost la post de fiecare data.

Repriza a doua Italia a avut un ghinion teribil dupa ce Thiago Motta care intrase pe teren de 5 minute s-a accidentat si nu a mai putut continua meciul, italienii fiind nevoiti sa joace ultima jumatate de ora in 10 oameni. Ultimele doua goluri ale Spaniei au fost reusite de jucatorii lui Chelsea, Fernando Torres si Juan Matta in minutele 74 si 88. Matta a reusit sa inscrie la prima atingere de balon, el intrand pe teren in minutul 87.

Urmariti rezumatul video al meciului Spania – Italia 4-0 mai jos:

Pariati pe meciurile de la EURO 2012 si aveti sansa sa incasati un Bonus de 100 RON! Pentru detalii click pe bannerul de mai jos:

Rezumat video Germania – Italia 1-2 EURO 2012 Semifinale

• June 30, 2012 11:44 am
  • Comments Off on Rezumat video Germania – Italia 1-2 EURO 2012 Semifinale

Italia s-a impus in cea de-a doua semifinala de la Campionatul European de Fotbal 2012 dupa ce au invins Germania cu 1-2 si s-a calificat in finala acolo unde va intalni Spania care a trecut de Portugalia in urma loviturilor de la 11 m.

Prima repriza a fost a italienilor care au deschis scorul in minutul 20 prin Mario Balotelli cu capul din 2 m dintr-o centrare venita de pe partea stanga de la Antonio Cassano. In minutul 36 jucatorul celor de la Manchester City, reuseste dubla dupa un sut puternic din afara careului mare. La pauza italienii intra un cu avantaj de 2 goluri si gandul lor era deja la finala cu Spania.

In repriza a doua tot italienii au fost mai periculosi care au ratat cateva marii ocazii de gol pe contraatac prin Antonio Di Natale, Marchisio sau Bargzali. Cu doua minute inainte de finalul meciului arbritrul portughez Pedro Proenca da un penalty Germaniei care marcheaza golul de onoare prin Ozil.

Urmariti rezumatul video al meciului Germania – Italia 1-2 mai jos:

• June 28, 2012 11:07 am
  • Comments Off on Rezumat video Portugalia – Spania 0-0 (2-4 dupa penaltyuri) EURO 2012 Semifinale

Portugalia si Spania s-au infruntat aseara in prima semifinala de la Campionatul European de Fotbal 2012. Duelul iberic a fost castigat de catre spanioli care s-au impus la loviturile de departaje cu 2-4.

In prima repriza cele doua echipe au practic un joc destul de slabut fara a avea niciuna mari ocazii de gol. Ambele echipele au avut pe rand posesie si s-au multumit sa fie mai preocupate de faza defensiva decat de atac.

In repriza a doua portughezii au atacat mai mult si chiar au avut cateva oportuntati bune de a marca prin Cristiano Ronaldo care a avut 3 lovituri libere din afara careului mare insa de fiecare data mingea a trecut destul de departe de poarta aparata de Iker Casillas.

In prelungirile partidei Spania a ratat o ocazie imensa prin Andres Iniesta care a trimis din 2 metri in portarul Rui Patricio.

La loviturile de la 11 m spaniolii au fost mai stapani pe sine si chiar daca au ratat primii prin Xabi Alonso au reusit sa castige meciul dupa ce Iniesta, Pique, Ramos si Cesc Fabregas au marcat. Pentru portughezi au ratat Moutinho si Bruno Alves si au marcat Pepe si Nani, Cristiano Ronaldo trebuia sa execute ultima lovitura de pedeaspsa dar nu a mai apucat.

Urmariti rezumatul video al meciului Portugalia – Spania 0-0 mai jos:

• June 25, 2012 1:10 pm
  • Comments Off on Rezumat video Anglia – Italia 0-0 (2-4 dupa lovituri de la 11 m) EURO 2012 Sferturi de finala

Anglia si Italia s-au infruntat aseara in ultimul sfert de finala de la Campionatul European de Fotbal 2012. Cele doua echipe au practicat un fotbal bun pe parcursul celor 90 de minute plus cele 30 de minute din prelungiri.

In prima repriza cele doua echipe au avut fiecare cate o mare ocazie de gol, Italia prin Danielle de Rossi care a trimis mingea in bara de la peste 30 de m, in timp ce pentru Anglia a ratat fundasul dreapta Glen Johnson care a trimis din 2 m in Buffon. La pauza scorul a fost egal 0-0.

In repriza a doua italienii au inceput sa preseze din ce in ce mai mult in timp ce englezii s-au multumit sa se apere si sa iasa pe contraatac insa fara prea mari realizari. Meciul s-a dus in prelungiri unde tot Italia a fost mai periculoasa avand si un gol anulat pe motiv de offide in minutul 118, cand Noccerino, jucatorul lui AC Milan a trimis mingea in poarta cu capul.

La loviturile de la 11 m Italia a fost mai norocoasa, reusind sa castige cu 4-2, dupa ce la un moment dat aveau de recuperat un sut.

Urmariti rezumatul video al meciului Anglia – Italia 0-0 mai jos:

Rezumat video Spania – Franta 2-0 EURO 2012 Sferturi de finala

• June 24, 2012 2:15 pm
  • Comments Off on Rezumat video Spania – Franta 2-0 EURO 2012 Sferturi de finala

Spania a desasit complexu francez si s-a calificat aseara pentru a doua oara consecutiv in semifinalele unui Campionat European dupa ce a trecut in sferturi de reprezentativa “cocosului galic” Franta, cu 2-0. Meciul a fost unul plictisitor fara multe situatii de gol.

In prima repriza posesia a fost a Spaniei care a controlat jocul insa fara a-si creea mari ocazii de gol. Golul a picat insa in minutul 19, cand fundasul stanga Jordi Alba a primit o pasa pe culoar de la Iniesta si a centrat in careu pentru Xabi Alonso care a reluat cu capul in poarta aparata de Lloris. Spaniolii au intrat in avantaj la cabine.

In repriza a doua francezii au incercat sa marcheze, dar jocul de pase al Spaniei a functionat perfect si aseara si nu a lasat nici o sansa adversarilor. In ultimul minut al meciului jucatorul Barcelona, intrat pe teren in minutul 65, Pedro a reusit o faza de exceptie si a patruns pana in careu unde a obtinut o lovitura de la 11 m transformata de acelasi Xabi Alonso care a reusit dubla la ce-a de-a 100 selectie pentru reprezentativa Spaniei.

Spania – Franta, scor final 2-0. Spania va intalni in semifinale echipa lui Cristiano Ronaldo, Portugalia si se anunta o lupta foarte incinsa intre vecinii iberici. Franta pleaca acasa de la acest turneu final dezamagindu-si inca odata fanii.

Urmariti rezumatul video al meciului Spania – Franta 2-0 mai jos:

Rezumat video Germania – Grecia 4-2 EURO 2012 Sferturi de finala

• June 23, 2012 1:28 pm
  • Comments Off on Rezumat video Germania – Grecia 4-2 EURO 2012 Sferturi de finala

Germania a invins Grecia cu 4-2 in cel de-al doilea sfert de finala de la Campionatul European de Fotbal din 2012 si s-a calificat pentru a 4-a oara consecutiv in semifinalele unui turneu final de Campionat European sau Mondial.

Prima repriza a fost un asediu total la poarta grecilor, nemtii ratand numeroase ocazii de gol prin Klose sau Ozil. In cele din urma golul prin care Germania a condus la pauza cu 1-0, a venit din partea cui nu se astepta nimeni, tocmai capitanul panzerelor si al echipei Bayern Munchen, fundasul stanga, Philip Lahm, care a sutat frumos din afara careului in minutul 39.

Repriza a doua grecii au iesit la joc si au reusit sa egaleze situatia pe tabela, prin golul marcat de Samaras in minutul 55. Insa nemtii au inceput sa tureze si mai tare motoarele si au pornit un asediu total la poarta lui Sifakis si au reusit sa marcheze de 3 ori prin Klose, Khedira si Reus. Cu un minut inainte de finalul jocului grecii mai marcheaza odata prin Salpingidis din lovitura de la 11 m.

Germania – Grecia, scor final 4-2. Nemtii vor intalni in semifinale invingatoarea din partida Anglia – Italia, in timp ce Grecii pleaca acasa lasand o impresie buna la acest turneu final.

Urmariti rezumatul video al meciului Germania – Grecia 4-2 mai jos:

Rezumat video Portugalia – Cehia 1-0 EURO 2012 Sferturi de finala

• June 22, 2012 4:57 pm
  • Comments Off on Rezumat video Portugalia – Cehia 1-0 EURO 2012 Sferturi de finala

Portugalia a invins Cehia cu 1-0 in primul sfert de finala de la Campionatul European de Fotbal si s-a calificat in semifinale acolo unde va intalni invingatoarea din meciul Spania – Franta. Echipa lui Paulo Bento a inceput mai bine meciul si a ratat cateva ocazii de gol prin Cristino Ronaldo si Hugo Almedia. Acesta din urma a iesit accidentat in minutul 40 fiind inlocuit cu Helder Postiga. La pauza scorul a fost egal 0-0.

In repriza a doua tot portughezii au iesit mai motivati de la cabine insa au ratat doua mari ocazii de gol prin Cristino Ronaldo care a trimis de fiecare data mingea in poarta. In minutul 80 acelasi Cristiano Ronaldo reuseste sa inscrie cu capul dupa o centrare perfecta venita de la jucatorul lui FC Porto, Moutinho.

Urmariti rezumatul video al meciului Portugalia – Cehia 1-0 mai jos:

Rezumat video Portugalia – Olanda 2-1 Grupa B EURO 2012

• June 18, 2012 2:38 pm
  • Comments Off on Rezumat video Portugalia – Olanda 2-1 Grupa B EURO 2012

Portugalia a invins aseara selectionata Olandei cu 2-1 intr-un meci decisiv pentru calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European 2012. “Portocala mecanica” avea nevoie de victorie pentru a fi sigura de calificare si au inceput meciul in forta reusind sa marcheze inca din minutul 11 prin Rafael van der Vaart, care a sutat plasat la coltul din dreapta lui Patricio si olandezii conduceau cu 1-0.

Contrar tuturor asteptarilor dupa acest gol, Olanda a scazut ritmul de joc, portughezii presand din ce in ce mai mult la poarta lui Maarten Stekelenburg. In minutul 28 Cristiano Ronaldo primeste o pasa de senzatie de la Pereira si reuseste sa aduca egalitate egalitatea pe tabela de marcaj. La pauza s-a intrat cu scor egal, 1-1.

In repriza a doua tot Portugalia a iesit mai motivata de la cabine si a ratat cateva mari ocazii de una, una chiar monumentala, cand Nani a trimis din 2 metri mingea in portar. In minutul 78 Nani isi mai spala din pacate dupa ce trimite o pasa pentru Cristiano Ronaldo care face dubla si isi califica echipa in sferturile de finala acolo unde vor va piept cu Cehia.

Urmariti rezumatul video al meciului Portugalia – Olanda 2-1 mai jos:

Rezumat video Danemarca – Germania 1-2 Grupa B EURO 2012

• June 18, 2012 2:36 pm
  • Comments Off on Rezumat video Danemarca – Germania 1-2 Grupa B EURO 2012

Germania a castigat aseara si cel de-al 3-lea joc de la acest Campionat European cu 2-1 contra Danemarcei si termina grupa B pe primul loc avand punctaj maxim si un golaveraj de 5 goluri marcate si 2 primite.

Prima repriza a fost una echilibrata ambele formatii avand cateva ocazii bune de gol si reusind sa marcheze cate un gol in minutele 19, Podolski pentru Germania din pasa lui Mario Gomez, respectiv Krohn-Dehli in minutul 24 din pasa lui Bendtner. Danezii au intrat la pauza cu un egal care ii mentineau in cursa pentru calificarea in sferturile de finala, mai ales ca in celalalt meci, scorul era la fel dupa prima repriza.

In repriza a doua Germania a inceput sa preseze din ce in ce mai mult, mai ales ca portughezii reusisera sa preia conducerea, iar un eventual gol al danezilor i-ar fi trimis acasa. Cu 10 minute inainte de finalul meciului fundasul dreapta intrat in locul capitanului Lahm, reuseste sa marcheze pentru nemti si le aduce calificarein sferturi unde vor da piept cu selectionata Greciei care a terminat Grupa A pe locul 2.

Urmariti rezumatul video al meciului Danemarca – Germania 1-2 mai jos:

Rezumat video Anglia – Suedia 3-2 Grupa D EURO 2012

• June 18, 2012 2:34 pm
  • Comments Off on Rezumat video Anglia – Suedia 3-2 Grupa D EURO 2012